Faaliyetlerimiz

Yayınlanma Genel

Başakşehir İlçe Müftülüğümüze bağlı Haseyad Camii, 2012 yılı yaz tatilinde Kuran okuma ve Dini Bilgiler eğitiminde, ücretsiz servisle ulaşım, futbol turnuvası, piknik, gezi ve masa tenisi gibi sosyal faaliyetler, sınıf ortamında interaktif eğitim gibi imkânlar sunarak cami derslerinde yeni bir çığır açmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığımızın ücretsiz verdiği elif-bâ cüzü ve dini kitaplardan başkanlığımızın müfredatı aynen takip edildiği camimizde, yine ücretsiz dağıtılan farklı dini kitap ve dergilerle öğrencilerimizin ufku genişlemiş, yaptığımız çoktan seçmeli sınavlarda başarı sağlayan öğrenciler yılsonunda tertip edilen kapanış programında başarı durumlarına göre çeşitli ödüllerle teşvik edilmiştir. Bu meyanda, Boğaziçi vakfının sponsorluğu ve eğitimci hocalarımızın katkılarıyla kursa devam eden her öğrencimize Kuran-ı Kerim, başarılı kız öğrencilerimize çeyrek altın,tablet erkek öğrencimize bisiklet,tablet diğer  öğrencilerimize MP5 çalar ve MP4 çalar, çeşitli giyim, kitap, kol saati hediye edilmiştir. Bu şekilde, kursa devam eden 150 erkek, 150 kız olmak üzere 300 ve 2013 yılında da 225 erkek 225 kız öğrencimizin tamamının hediye alması sağlanmıştır. Ayrıca, vakfımızın desteğiyle her gün farklı ikramlarla öğrencilerimizin kantin ihtiyaçları ücretsiz karşılanmıştır.

Aynı öğrencilerin erkekleri kış sezonunda cumartesi günleri aynı sistemle eğitimlerine devam etmektedir. Sömestre tatilinde de ayrıca 10 günlük siyer ve ezber 2013 -2014 sömestre de ise namaz ve ezber kampı tertip edilmiş kamp sonunda çeşitli hediyelerle öğrenciler onure edilmiştir. 

Yine camimizde, cumartesi günleri Başakşehir İmam Hatip orta okulu erkek öğrencilerinden yaklaşık 40  kişilik bir gruba Arapça, Kuran-ı Kerim, Matematik ve İngilzce dersleri tam gün olarak verilmekte, öğle yemeği ikramı yapılmakta ve evlerinden ücretsiz servisle ulaşım sağlanmaktadır. 

Eğitimlerini öğleden sonra alan kız öğrencilerimize de fahri görev yapan bayan hocalar rehberlik etmiştir.

Hâlihazırda sekiz sınıfı olan cami müştemilatımızda, önümüzdeki yaz döneminde de eğitim faaliyetleri ivme kazanarak devam edecektir.